. بی نیازی کشور از واردات بنزن با تحقق 100 درصدی تولید در پتروشیمی بوعلی سینا / افزایش 25 درصدی فروش در سال 1399

بی نیازی کشور از واردات بنزن با تحقق 100 درصدی تولید در پتروشیمی بوعلی سینا / افزایش 25 درصدی فروش در سال 1399

 

با تحقق 100درصدی تولید بنزن پتروشیمی بوعلی سینا در سال 1399، کشور از واردات این محصول استراتژیک بی نیاز شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی بوعلی سینا و برپایه گزارش تولید سالانه، این مجتمع آروماتیکی در سال 1399 موفق به تولید بیش از 100 درصد برنامه تولید خود در محصول بنزن شده و با تولید 85610 هزارتن محصول نسبت به سال قبل با 8 درصد افزایش، به تولید حداکثری رسیده است.

مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در این رابطه اظهار داشت: این افزایش تولید کشور را از واردات محصول استراتژیک بنزن که به عنوان محصول پایه در شوینده ها و مواد بهداشتی به کار می رود بی نیاز کرده تا علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، در شرایط همه گیری ویروس کرونا و لزوم افزایش مصرف شوینده ها، کشور بدون چالش و با تکیه بر تولیدات داخلی نیازهای مصرف‌کنندگان را برطرف کند.

اردلان صداقت زاده ادامه داد: با تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه تولید در سال ۱۳۹۹، علاوه بر جلوگیری از واردات‌ محصول بنزن، بخشی از تولید این محصول استراتژیک را به خارج از کشور صادر کرده‌ایم که در‌ شرایط سخت تحریم‌های یکجانبه‌ و ظالمانه علیه کشور، ارز‌ آوری قابل توجهی را برای کشور به ارمغان آورده‌ است.

وی افزود: همچنین در سال 1399، تولید محصولات برش سبک با 22%، برش سنگین با 7%، و گاز مایع با 7% افزایش تولید همراه بوده است.

مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در ادامه تصریح کرد: در سال 1399 نیز صادرات زمینی رشد چشمگیر 340 درصدی را نشان می دهد که با افزایش حمل و نقل زمینی و  کاهش حمل و نقل دریایی، هزینه حمل محصولات نیز به شدت کاهش داشته و موجب افزایش سود این شرکت شده است.

صداقت زاده خاطر نشان کرد: سال ۱۳۹۹ میزان فروش شرکت در مجموع 25 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان‌ داده که روزهای خوب شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در روزهای تحریم با تکیه بر توان داخلی و بی اثر ساختن تحریم ها در صنعت پتروشیمی را نوید می‌دهد.

5 اردیبهشت 1400
بی نیازی کشور از واردات بنزن با تحقق 100 درصدی تولید در پتروشیمی بوعلی سینا / افزایش 25 درصدی فروش در سال 1399