معاون وزیر نفت در ایلام: سرزندگی و انرژی سرشار در پتروشیمی ایلام حاکم است

🔹مهندس بهزاد محمدی معاون وزیر نفت پس از بازدید از واح‌های و پروژه‌های در دست احداث هیدروژن، شیرین سازی و فلر و الفین مجتمع پتروشیمی ایلام گفت:سرزندگی و انرژی سرشار در پروژ‌ه‌های مجتمع پتروشیمی ایلام حکم‌فرماست.
🔹مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی کشور با بیان اینکه مجتمع پتروشیمی ایلام در حفظ زنجیره‌ی ارزش سرآمد است افزود:این مجتمع از لحاظ زیست محیطی یک صنعت سبز در کشور محسوب می‌شود.
🔹وی به فرآیند دریافت خوراک از پالایشگاه گاز ایلام از طریق سه خط لوله اشاره کرد و ادامه داد:با راه‌اندازی واحد گوگردزدایی ، واحد پلی‌پروپیلن و بنزین پیرولیز چرخه‌ی تولید در این مجتمع تکمیل خواهد شد.
🔹معاون وزیر نفت ادامه داد: یکی از شاخصه‌های پتروشیمی ایلام استفاده از تیم جوان و بومی در کنار تیم مجرب و متخصص است و در این راستا از مهندس تقی‌پور مدیرعامل پتروشیمی ایلام در بکارگیری و ارنج این تیم کاری تشکر می‌کنم.
🔹مهندس محمدی ادامه داد:با رعایت نکات ایمنی و HSE امیدواریم بهار سال ۹۸ واحد شیرین‌سازی و تابستان ۹۸ واحد الفین به مرحله‌ی راه‌اندازی پایدار و تولید محصول برسند‌.
🔸مهندس رسول اشرف‌زاده مدیر عامل ” پترول ” در این نشست گفت:اولویت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان رفع مشکلات پیش‌روی شرکت پتروشیمی ایلام است.
🔸وی با بیان اینکه از سال ۹۲ که هلدینگ خلیج فارس وارد مجتمع پتروشیمی ایلام شد تلاش‌های مستمر و قابل توجهی در راستای تکمیل پروژه‌ی الفین و گوگردزدایی آغاز شد افزود:برای مشارکت در تولید بنزین پیرولیز نیز با سه شرکت معتبر رایزنی شده و این محصول در پتروشیمی ایلام تولید خواهد شد.
🔸مهندس اشرف زاده ادامه داد:طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته پتروشیمی ایلام در بلند مدت خوراک مورد نیاز را از پالایشگاه گاز ایلام دریافت خواهد کرد که برای تخصیص ۱۰۰ درصدی خوراک نیازمند عنایت ویژه مدیران ارشد وزارت نفت است.
🔸وی با اشاره به اینکه در عین حال برنامه‌های کوتاه مدتی نیز برای تامین خوراک پتروشیمی ایلام نیز طراحی شده است افزود:اراده‌ و انگیزه‌ی لازم برای تکمیل زنجیره‌ی تولید در پتروشیمی ایلام با راه‌اندازی پروژه‌های در حال اجرای این شرکت شکل گرفته است.
🔹مهندس شاپور تقی‌پور مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام نیز در این نشست ضمن خیر مقدم حضور مهندس محمدی؛ معاون وزیر نفت و مهندس اشرف‌زاده؛ مدیرعامل پترول و با تبریک فرا رسیدن ایام‌الله دهه مبارک فجر گفت: پتروشیمی ایلام اکنون در دو فاز تولید و پروژه قرار دارد و پروژ‌های فلر، هیدروژن و شیرین‌سازی با ۹۶ درصد در مراحل بهره‌برداری و راه‌اندازی هستند.
🔹وی با اشاره به اینکه سفارش‌گذاری تجهیزات و قطعات مورد نیاز پروژه الفین به اتمام رسیده و کلیه‌ی تجهیزات در گمرک یا در مسیر انتقال به سایت هستند افزود:نصب و تکمیل فلر واحد گوگردز‌دایی و واحد هیدروژن با تکیه بر توان و تخصص نیروهای بومی کشور و استان در کمتر از ۳ ماه انجام و در آستانه‌ی بهره‌برداری قرار گرفته است.
🔹مهندس تقی‌پور به دریافت گواهینامه‌ها و ایزوهای معتبر از شرکت‌های بزرگ دنیا توسط کنترل کیفیت شرکت پتروشیمی اشاره کرد و افزود: این شرکت در سال ۹۶ برای توجه ویژه به مسائل زیست محیطی به عنوان صنعت سبز در کشور معرفی شد و تلاش بر این است در سال ۹۷ نیز به این مهم دست یابد.
🔸به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشمی ایلام، مهندس محمدی معاون محترم وزیر نفت و مهندس اشرف‌زاده مدیر عامل پترول امروز بعدازظهر از واحد هیدروژن، شیرین‌سازی ، فلر و واحد الفین پتروشیمی ایلام بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه‌ها قرار گرفتند.

تماس با ما

برای ارتباط با ما، پیام خود را به ما ایمیل کنید

خوانا نیست؟ تغییر متن captcha txt