به میزبانی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی اولین نشست علمی، ترویجی مطالعات مسئولیت اجتماعی ماهشهر برگزار شد

 

اولین نشست علمی، ترویجی مطالعات مسئولیت‌های اجتماعی(CSR) شهرستان بندرماهشهر به میزبانی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی و با حضور مسئولان و مدیران شهری، مدیران منابع انسانی و روابط عمومی‌های صنایع پتروشیمی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی، در این نشست یک روزه که یکشنبه برگزار شد، ابعاد مختلف مطالعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، طبیعی شهرستان بندرماهشهر با هدف تقویت سرمایه اجتماعی بین مردم و نهاد‌های محلی و صنعت پتروشیمی بررسی شد.
در این نشست دکتر مرویان حسینی مشاور حوزه مسئولیت‌های اجتماعی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به بیان اهداف و انتظارات خود از نشست‌های علمی، ترویجی مطالعات مسئولیت‌های شهرستان بندرماهشهر پرداخت.
همچنین دکتر ابراهیمی رئیس مرکز تحقیقات و توسعه مدیریت پروژه و دکتر غلامپور پژوهشگر و عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران از دیگر سخنرانان این نشست بودند.
در این نشست به بررسی سیمایی کلی از ساختار اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی شهرستان بندرماهشهر با تاکید بر صنعت پتروشیمی؛ بررسی تاثیرات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی صنعت پتروشیمی بر بندر ماهشهر ؛ بررسی مسائل شهری و توسعه منطقه‌ای و چالش‌های صنعت پتروشیمی و بررسی وضعیت توسعه اجتماعی در شهرستان بندرماهشهر و تاثیر صنعت پتروشیمی بر آن پرداخته شد.
در قسمت اول گزارش دکتر غلامپور به جغرافیا، قومیت، جمعیت، مهاجرت و مسائل اجتماعی و اقتصادی شهرستان بندرماهشهر، وضعیت زیرساخت‌ها، سطح توسعه شهرستان، توسعه نامتوازن بندرماهشهر و لزوم ایجاد طرح جامع توسعه اشاره کرد.
در بخش دیگری از این گزارش، تاثیرات صنعت پتروشیمی اعم از میزان و نوع اثرات زیست محیطی، تاثیر صنعت پتروشیمی بر زیرساخت‌ها، بازار کسب و کار، اشتغال، فرهنگ، کشاورزی و صیادی بندرماهشهر در دو جنبه مثبت و منفی آن برای حضار تشریح شد.

بررسی مشکلات شهری و چالش‌های مدیریت شهری با مسئولان پتروشیمی، بررسی شاخص‌های توسعه اجتماعی در بندرماهشهر و عملکرد مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های پتروشیمی از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.
اجرای مطالعات اجتماعی در کنار امکان سنجی اقتصادی، دستورالعمل اجتماعی پروژه‌های صنعت پتروشیمی و تشکیل نهاد‌ی برای توسعه شهرستان از جمله پیشنهادات دکتر غلامپور برای افزایش سطح کیفی مسئولیت‌های اجتماعی در این نشست بود.
در پایان این نشست عکرش معاون فرماندار شهرستان بندرماهشهر ضمن استقبال از این گونه نشست‌ها آمادگی فرماندار شهرستان بندرماهشهر برای همفکری و همراهی برای رسیدن به یک نتیجه‌ای مطلوب و در جهت پیشرفت شهرستان بندرماهشهر را اعلام کرد.

تماس با ما

برای ارتباط با ما، پیام خود را به ما ایمیل کنید

خوانا نیست؟ تغییر متن captcha txt